Забота о пожилых людях - веление времени

3 кастрычніка бібліятэкары аддзела абслугоўвання і інфармацыі ДУК “Ашмянская раённая бібліятэка” запрасілі чытачоў бібліятэкі на круглы стол  «Забота о пожилых людях – веление времени», прымеркаваны да Дня сталых людей. Гэты дзень – яшчэ адна добрая нагода, каб адзначыць заслугі прадстаўнікоў старэйшага пакалення, іх важкі ўклад у сацыяльна-эканамічнае развіццё краіны, іх бясцэнны вопыт і вялікую ролю ў выхаванні моладзі. Спачатку вядучая павіншавала прысутных з гэтай датай, пажадала здароўя і добрага настрою. Бібліятэкар паведала, што адзначаць Дзень пажылых людзей – гэта не проста павіншаваць са святам, а прыцягнуць увагу грамадскасці да праблем сталых людзей. Пазбегнуць старасці нельга, але жыццё на гэтым не заканчваецца, і паддавацца нямогласці не трэба.
Удзел у круглым стале прыняла ўрач-тэрапеўт УАЗ “Ашмянская раённая бальніца” Ленкевіч Лізавета Аляксандраўна, якая расказала пра некаторыя хваробы, якія часта сустракаюцца ў людзей сталага ўзросту, як іх пазбегнуць і якую неабходна праводзіць прафілактыку, якія прадукты харчавання проста неабходны пажылым людзям. Супрацоўнік АСБ “Беларусбанк” Балунда Наталля Станіславаўна і менеджэр банка Ніколенка Алена Сяргееўна расказалі пра паслугі банка, банкаўскія карткі, выдачу крэдытаў сталым людзям. Прысутныя задавалі пытанні, цікавіліся інфармацыяй. Супрацоўнікі банка раздалі буклеты з інфармацыяй банка. Затым прысутныя мелі магчымасць абмеркаваць інфармацыю, якую атрымалі пад час круглага стала. Павіншавалі са святам і падаравалі зарад бадзерасці і весялосці Свідрыцкая Вераніка і Суравец Віялетта, супрацоўнікі ДУК “Ашмянскі раённы цэнтр культуры”, якія выканалі некалькі песняў.
Да мерапрыемства была аформлена кніжная выстава «Библиотека старшему поколению», дэманстравалася прэзентацыя з віншаваннямі.
Zabota o pojilyh lydiah welenie wremeni (2) Zabota o pojilyh lydiah welenie wremeni (1)
Zabota o pojilyh lydiah welenie wremeni (3) Zabota o pojilyh lydiah welenie wremeni (4)