Снять квартиру посуточно. Быстро снять посуточно квартиру в казани. Снять однокомнатную квартиру посуточно. Помощь в получении ипотеки. Удобное получение ипотеки в сбербанке. Что нужно для получения ипотеки. Отопление частного дома. Как сделать отопление частный дом схема. Частный дом монтаж отопления. Восстановление жесткого диска. Быстрое восстановление информации с жесткого диска. Восстановление данных жесткого диска программа. Кредит с плохой историей. Быстрые кредиты онлайн с плохой историей. Срочный кредит с плохой историей. В какой сервер играть в WOW. Топ world of warcraft серверы. Wow серверы pandaria. Круглопалочный станок чертежи. Круглопалочный станок купить дешево. Самодельный круглопалочный станок. Кредит на покупку квартиры. На долго взять кредит на квартиру. Кредит на покупку квартиры.

DeTI19

Забота о пожилых людях - веление времени

3 кастрычніка бібліятэкары аддзела абслугоўвання і інфармацыі ДУК “Ашмянская раённая бібліятэка” запрасілі чытачоў бібліятэкі на круглы стол  «Забота о пожилых людях – веление времени», прымеркаваны да Дня сталых людей. Гэты дзень – яшчэ адна добрая нагода, каб адзначыць заслугі прадстаўнікоў старэйшага пакалення, іх важкі ўклад у сацыяльна-эканамічнае развіццё краіны, іх бясцэнны вопыт і вялікую ролю ў выхаванні моладзі. Спачатку вядучая павіншавала прысутных з гэтай датай, пажадала здароўя і добрага настрою. Бібліятэкар паведала, што адзначаць Дзень пажылых людзей – гэта не проста павіншаваць са святам, а прыцягнуць увагу грамадскасці да праблем сталых людзей. Пазбегнуць старасці нельга, але жыццё на гэтым не заканчваецца, і паддавацца нямогласці не трэба.
Удзел у круглым стале прыняла ўрач-тэрапеўт УАЗ “Ашмянская раённая бальніца” Ленкевіч Лізавета Аляксандраўна, якая расказала пра некаторыя хваробы, якія часта сустракаюцца ў людзей сталага ўзросту, як іх пазбегнуць і якую неабходна праводзіць прафілактыку, якія прадукты харчавання проста неабходны пажылым людзям. Супрацоўнік АСБ “Беларусбанк” Балунда Наталля Станіславаўна і менеджэр банка Ніколенка Алена Сяргееўна расказалі пра паслугі банка, банкаўскія карткі, выдачу крэдытаў сталым людзям. Прысутныя задавалі пытанні, цікавіліся інфармацыяй. Супрацоўнікі банка раздалі буклеты з інфармацыяй банка. Затым прысутныя мелі магчымасць абмеркаваць інфармацыю, якую атрымалі пад час круглага стала. Павіншавалі са святам і падаравалі зарад бадзерасці і весялосці Свідрыцкая Вераніка і Суравец Віялетта, супрацоўнікі ДУК “Ашмянскі раённы цэнтр культуры”, якія выканалі некалькі песняў.
Да мерапрыемства была аформлена кніжная выстава «Библиотека старшему поколению», дэманстравалася прэзентацыя з віншаваннямі.
Zabota o pojilyh lydiah welenie wremeni (2) Zabota o pojilyh lydiah welenie wremeni (1)
Zabota o pojilyh lydiah welenie wremeni (3) Zabota o pojilyh lydiah welenie wremeni (4)