POMOCH POMOCH POMOCH POMOCH

Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.
Зводны электронны каталог
Краязнаўства
БД "Ашмяншчына ў асобах і падзеях"
wybory 2019
bibmol
75nemci2
20201
ocenJJ
 75years
anik2018
LETOO
ashmy2
Struveee
MURAAA
 gorods
detsban

insta

Да 75-годдзя перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне 1941-1945 засталося:

Экалагічная асвета: рэаліі і перспектывы

27 красавіка ў Ашмянскай раённай бібліятэцы, у рамках бібліятэчнай праграмы “Экалогія. Кніга. Грамадства” на 2016 – 2018 гг. прайшла раённая канферэнцыя “Экалагічная асвета: рэаліі і перспектывы”, якая завяршала экалагічны Тыдзень ў бібліятэцы. У рабоце канферэнцыі прынялі ўдзел бібліятэкары, спецыялісты галіны культуры і адукацыі, прадстаўнікі прыродаахоўных устаноў і грамадскасці.
Адкрыла канферэнцыю М.Р.Белавус, дырэктар ДУК “Ашмянская раённая бібліятэка”. Аб ролі бібліятэк у фарміраванні экалагічнай культуры насельніцтва гаварыла Н.В.Садоўская, загадчык аддзела бібліятэчнага маркетынгу ДУК “Ашмянская раённая бібліятэка”. Рэспубліканскі экалагічны часопіс “Родная прырода” прадставіла галоўны рэдактар В.У.Пралюк. Аб вопыце працы Гродзенскай вобласці ў паляпшэнні якасці вады ў басейне ракі Нёман расказаў Г.І.Былінскі, галоўны спецыяліст раённай інспекцыі прыродных рэсурсаў і аховы навакольнага асяроддзя Ашмянскага РВК. Прэзентацыю свайго сеткавага праекта “Будучыня зямлі ў нашых руках” падаў Дзмітрый Буйвид, вучань 10 класа сярэдняй школы №3 г.Ашмяны. Тэму экалагічнага турызму раскрыў С.А.Жылік, метадыст па музеях і гісторыка-культурнай спадчыне ДУК “Ашмянскі раённы цэнтр культуры”. Аб ролі музея ў папулярызацыі экалагічных ведаў распавяла А.В.Навіцкая, дырэктар краязнаўчага музея імя Багушэвіча. Не пакінула абыякавымі ўдзельнікаў канферэнцыі выступленне А.С.Кащиц, загадчыцы аддзела рэалізацыі лекавых сродкаў аптэкі №90, па тэме: “Зялёная аптэка у дапамогу здароўю”.
Разнастаілі канферэнцыю паказ казкі супрацоўнікамі раённай дзіцячай бібліятэкі “Як Маша лес ратавала” і дэфіле мадэляў з другаснай сыравіны ўдзельнікаў аматарскага аб'яднання «Пакаленне NEXT» ДУК “Ашмянскі раённы цэнтр культуры”.
Увазе ўдзельнікаў канферэнцыі была прадстаўлена кніжна-ілюстрацыйная выстава “Экалогія. Бяспека. Жыццё.

konf1konf2konf3konf4konf5