Таблетки для похудения эффективные. Эффективные зеленые таблетки для похудения. Таблетки для похудения отзывы цена. Сердечная недостаточность симптомы. Бывает ли острое сердечное недостаточность. Острая сердечная недостаточность причины. Народное лечение гипертонии. Лучшие методы лечения гипертонии. Артериальная гипертония лечение. Методы лечения алкогольной зависимости. Лечение алкогольной зависимости в домашних условиях. Быстрое лечение алкогольной зависимости отзывы. Мужское бесплодие причины. Важные бесплодие причины лечение. Психологические причины бесплодия. Ринопластика до и после. Сколько стоит ринопластика в россии. Рнопластика кончика носа. Сделать пластическую операцию. Где сделать пластическая операция лица. Сколько стоит пластическая операция. Лечение артериальной гипертензии. Артериальная гипертензия рекомендации от доктора. Артериальная гипертензия степени риска.

DeTI19

Прафесар з нашае зямлі

30 снежня сельская бібліятэка аграгарадка Кальчуны правяла інфармацыйна-краязнаўчы дзень “Прафесар з нашае зямлі”, прысвечаны 250-годдзю з дня нараджэння Анджэя Снядэцкага, вядомага польскага вучонага-хіміка, філосафа, асветніка пачатку ХІХ стагоддзя, значная частка жыцця якога прайшла на Ашмяншчыне. У гэты дзень чытачоў “сустракаў” сам вучоны, пры ўваходзе ў бібліятэку быў змешчаны банер з партрэтам А.Снядэцкага, на літаратурнай выставе “Сын роднай зямлі – Енджэй Снядэцкі” было прадстаўлена мноства літаратурна-інфармацыйных матэрыялаў пра знакамітага земляка. У расповедзе бібліятэкар Алена Шкелда звярнула ўвагу на цікавыя факты з жыцця А.Снядэцкага і членаў яго сям’і, звязаныя з родавай сядзібай у в.Болтуп, месцам пахавання вучонага на могілках у в.Гароднікі, з крыптай у капліцы, дзе пахаваны яго сын Юзаф з сям’ёй, і многае іншае. Матэрыялы часткова былі ўзяты ў гісторыка-краязнаўчым музеі Кальчунскай СШ, створанага ў гонар А. Снядэцкага. У падборы і прадстаўленні інфармацыі дапамогу аказала кіраўнік музея Таццяна Давідовіч.
 Prafesar z naschae ziamli (3) Prafesar z naschae ziamli (2)
Prafesar z naschae ziamli (4) Prafesar z naschae ziamli (5)
Prafesar z naschae ziamli (1)